Hemen İletişime Geçin >>>
tren

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme nedir? Yeminli Tercümanlar tarafından yapılan çeviri işleme denir. Noterlikler tarafından düzenlenen “Tercüman Yemin Tutanağı”na sahip deneyimli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Ankara Yeminli Tercüme: Pratik Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri deneyimli Yeminli Tercüman kadrosu ile Ankara‘da birçok dilde sizlere Yeminli Tercüme hizmeti sunmaktadır.

Pratik Tercüme Bürosunun yeminli tercüme konusunda hizmet verebilmesi adına mutlaka yeminli tercümanlar ile çalışması ve yeminli tercümanlar ile yeminli tercüme hizmeti vermesi gerekmektedir. Uluslar arası ticaret, konsolosluk hizmetleri ve vatandaşlık hizmetleri gibi resmi konular hakkında gerekli olan önemli evrakların tercüme edilebilmesi adına mutlaka yeminli tercümanlar ile çalışılması gerekmektedir.

Sözlü Tercüman bürolarının açılabilmesi adına iş yeri açma belgesinin açılması ve vergi mükellefi olunması yeterli olmaktadır. Ancak yeminli tercüme bürosu olarak hizmet verebilmek adına tercümanlık mezunu olmak yeterli olmamaktadır.Yemin zaptı tutturabilmek adına kişilerin farklı lisanlar adına üniversite mezunu olması, mezun olduğu diploma ile bir notere başvurması, noter huzurunda yazılı ve sözlü olarak yemin etmesi ve yemin zaptı düzenletmesi gerekmektedir. Yemin zaptının en önemli aşaması tercümanların çeviri yaptıkları belgenin aslı dışına çıkmayacaklarına dair yemin etmeleri olmaktadır. Alman dili ve edebiyatı, Fransız dili ve edebiyatı, Rus dili ve edebiyatı gibi bölümlerden mezun olan kişilerin, yeminli tercüman olarak çalışabilmesi için mutlaka yemin zaptı tutturması gerekmektedir.

Her geçen gün biraz daha yaygınlaşan ve ülke ekonomisi adına oldukça önemli bir yere sahip olan uluslar arası ticaret adına tercüme büroları tarafında ticari alanda yeminli tercüme yapılmaktadır. Birçok farklı alanda yapılan çevirilerin aslına uygun, hedef dilin dil bilgisine uygun, anlaşılır, doğru içerikli olması gerekmektedir. Yazılı çevirilerin dışında yapılan sözlü çevirilerinde akıcı olması, konuşan kişi ile aynı etki sağlanarak çeviri yapılması, anlaşılır olması, doğru bir şekilde çevrilmesi, duraklamaması ve çift yönlü olarak hızlı bir şekilde çeviri yapılması gerekmektedir. Tercüme bürosu ile çalışıldığında alınan hizmet mutlaka kalite standartları dahilinde olmalıdır.

Tercüme bürosu hizmetinin başarı olabilmesi adına mutlaka ettiği yemin doğrultusunda çalışan ve ettiği yemin sadık kalan yeminli tercümanlar ile çalışması gerekmektedir. Ankara ilinde tercüme hizmeti alabilmek adına, Ankara yer alan tercüme bürolarına başvurabilir. Farklı lisanlar adına çeviri yapan tercüme bürosu hizmetlerinde yararlanabilirsiniz. Resmi belgelerin yurt dışında de resmi belge olarak sayılabilmesi ve geçerli olabilmesi adına yeminli tercümanlar tarafında onaylanması ve imzalanması gerekmektedir.

Pratik tercüme; sözlü tercüme, ankara sözlü tercüme, sözlü çeviri, ankara sözlü çeviri, sözlü tercüme ankara, sözlü çeviri ankara, sözlü çeviri bürosu, sözlü tercüme bürosu, ankara sözlü çeviri bürosu, ankara sözlü tercüme bürosu gibi hizmetler vermektedir.

Hizmet Özellikleri

Dil öğrenmek çoğu zaman herkesin yapabileceği bir şey değildir. Dil öğrenmek zaman isteyen bir konu olmakla beraber çok efor sarf ettirici ve yorucudur. Herkesin her dili öğrenmesi mümkün değildir, bu nedenle insanlar yeminli tercüme bürolarını tercih ederler. Pratik Tercüme olarak doğru seçeneklerin bir araya geldiği Ankara tercüme bürosu görevi üstlenmekteyiz.

Özellikle iş görüşmeleri ve hukuki sorunlarla karşılaşıldığında yeminli tercüman devreye girer ve dil sorununu çözmeye çalışır. Yeminli tercüman seçimi çok önemlidir. Yeminli tercüman, dili ana dili olarak ya da ikinci dil olarak bildiğinden yabancı dildeki sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Yeminli tercüman, dil ile ilgili görevlerini en güzel şekilde değerlendirmeye çalışır. Yeminli tercümanın görevi sadece çevirmek değildir. Çevirinin doğru olması gereklidir. Çevirinin yapıldığına delil, tercümanın yeminli olmasıdır. Çoğu insan her dili öğrenemeyeceğinden yeminli tercümana gider. Yeminli tercüman, metni ya da konuşmayı alır, bulunduğu ülkenin diline ya da çevirmesi istenen dile çevirir.

Yeminli tercüman, her zaman doğru çeviri yapmak zorundadır. Bu yükümlülüğü taşımak için yemin etmiştir. Yemin etmekten maksat, dili asla yanlış çevirmemesidir. Yemin bu yüzden edilir ve yeminli olması hasebiyle, her türlü çeviriyi doğru ve eksiksiz yapmak zorundadır. Aksi halde görev kötüye kullanılmış olur.

Kızılay yeminli tercüme bürosu olarak, Türkiye’nin tüm şehirlerine, tüm dilleri kapsayacak şekilde hizmet vermekteyiz. Ankara dışında gelecek taleplerinizi istediğiniz vasıtayla (kargo, kurye, elektronik posta) ile karşılıyor tüm onay süreçlerini sizin adınıza yürütüyoruz. Özellikle Ankara’da bulunan resmi kurumlarda yürütülmesi gereken tüm işlemleri titizlikle takip ediyor ve bu işlemlerden ötürü herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Siz de Pratik Tercüme’nin mutlu müşterileri arasına katılmak istemez misiniz?

Foto Galeri
Hizmet Teklif Formu

    13.10.2021
    133
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.