Hemen İletişime Geçin >>>
tren

Apostil Onaylı Tercüme

Apostil Onaylı Tercüme

Ankara Yeminli Tercümesi yapılan belge Noter tarafından onaylandıktan sonra ilgili mercilerde Apostil onayı yapılmaktadır. Apostil onayından önce bu belgeler kullanılacağı ülkenin diline tercüme edilmesi için bir Yeminli Tercüme Bürosuna teslim edilmelidir. Apostil onayı, bir ülkedeki resmi kurumlar tarafından düzenlenen belgelerin 5 Ekim 1961 tarihli Lahey Sözleşmesi’ne bağlı olan ülkelerde geçerli olabilmesi için valilik, kaymakamlık ve adli belgeler için adliyelerce onaylanmasıdır. Apostil işleminin belgenin düzenlendiği ülkede onaylanması gerekmektedir. Apostil onayına örnek belgeler şunlardır: ÖSYM sınav sonuç belgeleri, ticari belgeler, diplomalar, konsolosluk belgeleri, vesikalar.

Pratik Yeminli Tercüme Bürosu ve Danışmanlık Hizmetleri olarak, Apostil işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Onaylanacak belgenizi bize ulaştırdıktan sonra Ankara Yeminli Tercümesini, Noter Onayını ve Apostil Tasdik İşlemlerini tamamlayarak size teslim ediyoruz.

Pratik tercüme; Apostil onayılı tercüme bürosu, apostil tercüme bürosu, yeminli tercüme bürosu, apostil yeminli tercüme bürosu gibi hizmetler vermektedir.

Apostil Nereden Alınır?

Türkiye apostil şerhi almak adli belgeler ve idari belgeler olarak farklılık göstermektedir. Apostil şerhi alınacak belge idari bir belge ise valilikler, valiler, vali muavinleri, vali adına hukuk işleri müdürlükleri ya da kaymakamlıktan alınır. Eğer apostil şerhi alınacak belge adli bir belge ise Ağır Ceza Mahkemesi merkezlerinde bulunan Adalet Komisyonu Başkanları tarafından verilmektedir.

Yürüttüğümüz tüm süreçlerde uygun maliyetli, hızlı ve zamanında teslimat yapabilmek maksadıyla uygun altyapı kullanmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayıştan dolayı teşekkür ederiz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel duyuru ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Foto Galeri
Hizmet Teklif Formu

    06.05.2022
    104
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.