Hemen İletişime Geçin >>>
tren

Simültane Çeviri

Simültane Çeviri

Hızla globalleşen dünyanın farklı noktalarında son derece önemli gelişmeleri anlık takip edebilmemizi sağlayan Simültane Çeviri kelime anlamı olarak aslında anlık çeviri manasına geliyor. Özellikle uluslararası toplantıların vazgeçilmezi simültane çeviri hizmetleri veren firmamız bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlarınızı profesyonel düzeyde karşılamaktan büyük bir mutluluk duymaktadır. Elbette takdir edersiniz ki hayati önem taşıyan birçok toplantıda çok farklı ülkelerden yabancı katılımcı konuşmacı olarak yer alıyor. Durum böyle olunca yapılacak bir çeviri hatasının çok önemli ve olumsuz sonuçlar doğuracağı hepimizin malumudur. Dolayısıyla bu alanda profesyonel hizmetler üreten firmamızı tercih ederek çok doğru bir karar vermiş olacağınızı belirtmek istiyoruz. Üstelik çok büyük ticari anlaşmalarının veya ülkeler arasında gerçekleşen diyalogların söz konusu olduğu bu hizmet asla ehliyetsiz ellere bırakılamaz. Disipline çalışma modeli ile hareket eden bir firma olarak prensiplerimiz başında hatasız hizmet anlayışı geldiğini lütfen unutmayınız.

Simultane Çeviri Avantajları

Anlık bir şekilde yabancı bir dili, hedef dile çeviren simultane çeviri özellikle uluslararası kongre ve konferanslarında yapılmaktadır. Simultane çeviri avantajları ise şöyle sıralanabilir;

 • Uluslararası yani farklı dillerde konuşmacıların olduğu toplantılarda en iyi çeviri yöntemidir
 • Aynı anda katılan bütün dinleyicilere çevirim yapılır, tek tek uğraşılmaz
 • Hem kullanıcılar hem de kullanıcılar zaman kaybı yaşamaz
 • Her dil için simultane çeviri yapılabileceğinden ayrım söz konusu değildir

Simultane çeviri, avantajlarını sağlamaktadır. Bu avantajlarla da uluslararası toplantılar için en iyi yöntemdir.

Simultane Tercüme Kullanım Alanları

Birçok kullanım alanına sahip olan simultane tercüme, ülkemizde de en çok başvurulan çeviri yöntemlerindendir. Teknolojik imkanlar ile kullanımı sağlanan simultane tercüme kullanım alanları, uluslararası kongre ve konferanslarında ve aynı zamanda yine uluslararası spor ve diplomasi görüşmelerinde sıklıkla kullanılır.

Ülkemizde de simultane tercüme; spor aktivitelerinde, canlı yayınlarda ve bazı televizyon programlarında kullanılmaktadır. Bu sayede de hem konuşmacılar hem de dinleyiciler zaman kaybı yaşamaz. Ve birçok dilin kullanıldığı bir toplantı da en iyi çeviri simultane tercümedir.

Hizmet Teklif Formu

  06.05.2022
  95
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.